Bir Garip Aşk'a Gelenler

by - Nisan 15, 2016

Kanal 7’nin Bir Garip Aşk’ı aylardır ekranlarımızı neşelendirmekte, ekranlardan evlerimize püfür püfür Rabba Ve rüzgarı esmekteydi.  Geçtiğimiz haftalarda,  dizimiz bitti. Raizada ve Gupta ailelerine güle güle dedik. 

Yeni dizilere yelken açmadan önce BGA'ya veda yazısı niteliğinde, gelen aramaları derlemek istedim. Fazlasıyla renkli ve neşeli Bir Garip Aşk aramaları sizlerle. Koyu renkler sizden gelenler, açık renkler bizzat-i düşük çenem.

****

-Arnav Singh Raizada kimdir? 

Hindistan’ın Kuşhi tutar, abla sever, Kaşyap çeker,  az konuşup zor özür dileyen, ağır çekim yürüyebilme sanatına vakıf, atarlı kızgın aşığı. Babaannemin gözünde bizim adam, annemin tabiriyle senin kızgın Hintli. –ki kuru iftira-   

-bir garip aşk kuşhi nasıl öyle bayılıyor? 

İtina ile özenerek. İşini severek yaparcasına,  kendinden emin. Ve her daim Arnav zamanlı.


-Arnav ne kadar maaş alıyor?

Helikopter kuşu Arnav'ımız, çok çok yüklü bir maaşa sahiptir.  Kuşhi'sine de doğacak yavrularına da güzel güzel bakar. Gözünüz arkada kalmasın.  
Barun Sobti'nin maaşı ise bizlere bilinmez akşamın ufkundan selam eder, gözlerimizden öper. Mektubuna acele cevap bekler. 

-Hindistan'da arnav nasıl söyleniyor ?

Türkçesiyle aynı. Yazıldığı gibi okunuyor. Hint aksanlı telaffuzu için dikkat kesiliniz; aşağıdaki video 12. saniye. 

-arnav kuşhiyi öptü mü? 

70 milyonun huzurunda, babaanne saatinde, Kanal 7 ekranlarında...  Çok düşük bir ihtimal, yapmamıştır bence. (( Diziyi 2 haftada bir izleyebilen hazin izleyici, olaylardan bihaber, flashbacklere muhtaç imiş. )) -bir garip aşka benzeyen hint filmi var mı?

Olmaz mı!  İki tezat aşık, nefretten aşka... Düğünü derneği, kalabalık ailesi, geleneği göreneği, sıcak samimi esprileri... Aklıma ilk gelen isim; Dilwale Dulhani Le Jayenge


Sorularımız buraya kadar. Aramalara devam edeceğiz. Lakin, bir küçük 'ne kadar güzel bir sahnedir Ya Rabbim'  molası veriyoruz.   


***


***

Kıyıpta linkimi ekleyemedim. Dileyen tepe tepe kullanabilir. Hayrını görün ;) 

*** Aramalar Devam ***


kuşhinin giydiği kırmızı elbise     ve daha niceleri için hatta kalmanız önemle rica olunur. 


kuşhinin yediği  önünde, yemediği arkasında idi dizi boyunca. Ve yedi yedi kilo olmadı, Süslü! 

arnavı seslendiren adam   Kerem Kobanbay iken,   kuşhiyi seslendiren kız  Elif Acehan. Çok güldüren bu iki orjinal aramanın sahipleri ise bilinmemekte. 


bir garip aşk barun doğum tarihi 
hintçe   kalmadı ablam elimde. Türkçesi var, giydikçe esner:  '21 Ağustos 1984' .  Memnun kalmazsanız, paranızı koşulsuz iade ediyoruz.  ***

Veda yazısı dediydim, ama inşallah bir kez daha Bir Garip Aşk’ın kulaklarını çıtlatmak için toplaşacağız. Daha önceki çıtlatmalarımız için buraya, diğer Google yazıları için buraya bakabilirsiniz.  ^ Hoşçakalın ^

Benzer Yazılar

6 yorum

 1. Bu kadar uzun olmasa, darlamayacağını bilsem izleyesim var ama açıkçası yemiyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tv'de denk geldin geldin, gelemedin hadi geçmiş olsun '' türünden bir dizicağız olduğu için yemez valla ;))

   Sil
 2. king of dimple17 Nisan 2016 12:22

  diziyi hiç izlemedim ama yazınıza yine de çok güldüm :) ben de google'a "bollywood terapi bajirao mastani yorumu yapacak mı?" yazsam karşılığında ne bulurum acaba? izlediyseniz güzel yorumunuzla bir post da ben rica etsem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Ricalar itina ile kabulümdür ^_^
   Ama henüz izlemedim. Belki yarın belki yarından da yakın izlemeyi düşünüyorum.

   Sil
 3. Pek güzel, pek yerinde olmuş yazı. Hem Hintçe hem Türkçe izlemişliğimle diziye doydum. Şimdi çift dikiş Rangrasiya gidiyorum. Kaçarı yok, bulaştın mı kapılıyorsun ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ~~
   Rangrasiya haftada 5 bölüm gözümde büyüyor ama Benimsin aklımda. Her an ilk dikişin besmelesini çekebilirim :)

   Sil