Shirin Farhad Ki Toh Nikal Padi (2012)

by - Ocak 29, 2016

Bu haftanın tavsiyesi izlediğim en sevimli en tontiş filmlerden biri olan Shirin Farhad Ki Toh Nikal Padi  (Şirin ile Ferhat'ın Şansı Yaver Gidiyor) filmi.Peşin peşin belirteyim: beylere, kalite düşkünlerine, kurgu önemli aga’cılara göre bir film değil.  Benim gibi, şekerimsi filmleri izlemeyi seven, basit konuya sahip mutluluk veren filmlerle arası iyi olan kızçeler için birebir sipariş bir film. 

Filmin Konusu: “Farhad (Boman Irani), 45’li yaşlarında mesleği yüzünden -iç çamaşırı satıcısı- kimsenin evlenmek istemediği bir mahzun romantiktir. Shirin (Farah Khan), 40’larında aradığı erkeği henüz bulamamış, hadi evlen baskılarından ise halen kurtulamamış bir ayrı şapşiktir. İkili,  ilk karşılaşmalarında birbirlerinden hoşlaşmaya başlarlar. Ve olanlar olur.” 

Gerisi bildiğimiz romantik komedi. Fakat, fazlasıyla güzel.  


Neleri Sevdim? 


-Yaşın,  ne aşka  ne de şapşik flörtöz dönemine engel olmadığını anlatmasını-Kaynana gelinin her yaşta ayniyle baki kalan çatışmalı mücadelesini-Bollywood kültlerine çaktıkları selamlar
-Gerçekten komik ve...gerçekten romantik  pek çok sahnesini.


 


***

Sevmediğim neredeyse hiç bir detayı olmadı filmin. Belki biraz Farah'ın oyunculuğu çok acemi kaçtı. Fakat, onuda kadı kızı kusuru deyip bağrıma bastım. Bollywood'un Ferhat ile Şirin'i,  neşe dolu güzel mi güzel bir romantik komedi olarak gönlüme tahtını kurdu, vesselam. Israrla tavsiyedir, izlenir, izletilir. İYİ SEYİRLER


*Şok etkisi olmasın diye sona kalan mühim detay*
Filmin senaristi, Sanjay Leela Bhansali. Hani şu Devdas, Ram Leela, Black'lerin SLB'si. Belkide filmin yönetmeni kardeşinin hatırına, kimselerin  ölmediği, kötülerin kazanmadığı bir romantik komedi filminde. Dünya için küçük, Bollygiller için büyük bir adım. Tebrikler!

Benzer Yazılar

2 yorum

  1. Kız nasi hiç yorum yok boynu bükük yetim kalmasın bari ben yapayim 💃💃

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haha iyi yaptın ^^ Klavye ne kuvvet 😙

      Sil