BOLLYWOODUN EN UZUN BOYLU HAYALETİ İLE TANIŞIN : BHOOTHNATH

by - Eylül 02, 2014

    Amitabh Bachchan pek çok bolly izleyicisi için çok tanıdık bir sima, sağlam fimlerle karşımıza çıkar.
İşte buda onun konuşulmayı hak eden rollerinden bir tanesi Hayalet nath. 


 Serinin ilk filmi 2008 yapımı , hayaletli bir ev ve yeni taşınan kiracı üzerine konu biraz klasik, ailenin veledi Bannu bhootnathtan korkmayınca macera başlar.  Bu film biraz çocuksu kaçtı bana, çocuklar için masum güzel bir alternatif belki ama ben izlerken sıkılmıştım.Asıl değinmek istediğim film ikinci film Bhoothnath Returns, işte asıl beğendiğim film bu. Özellikle ilk yarısı çok gülmüştüm orijinal fikirler, sağlam göndermeler var. “Bize her gün DEVDAS” misali.

Film bhoothnatın geçen sefer bir çocuğu korkutamaması üzerine, alaya alınıp tekrar bir şans istemesiyle başlıyor, tabi konumuz buradan bir başlayıp belediye seçimlerine kadar gidiyor.  Bu sefer karşısına ise büyümüşte küçülmüş Akhrot  çıkıyor, birlikte ülkeleri adına güzel işler yapmak için kolları sıvıyolar.Çocuğumuz pratik zekalı, öyle ki sözde hayalet kovma büyüsü çok orjinaldi.

      2014 yılının başında Hindistanda seçim yapıldı, yapımcılar ve senaristler bu durumun etinden sütünden epeyce faydalandılar. 2013 yılından beri onlarca filme dolaylı dolaysız siyaset mutlaka dahil.  Returns filmide ikinci yarıda direk kolları sıvayıp mevzuya “GİDİN OYUNUZU KULLANIN” mesajını vermek için girmiş. Siyaset temalı diye gözünüz korkmasın sizi eğlendirerek yapıyor filmimiz işini.

   Filmin ortalarına doğru Kemal Sunal’ın Bekçiler Kralını anımsattı bana. Birikmiş çöp yığınları, su akmayan susuz bir şehir, bizim ülkemizde bu boyutta sorunlar 1979 filminde işlenirken, Hindistan’da sene 2014. Birazda bu yönüyle sevdim filmi, insan bazen gerçekçi sahneler görmek istiyor Hindistan’dan.

ŞARKILAR

Şarkılar öyle aylar geçsede dile dolanıcak cinsten değil, ama o an insana yetiyor.


İmdb puanı 7.2 olan filmimiz, Tüm bollycilere  tavsiyemdir …

Benzer Yazılar

2 yorum