Bizimle Değilsin PREMAM Kardeş!

by - Aralık 23, 2015

Son zamanlarda izlediğim en saçma filmlerden bir tanesi Premam filmi oldu. Bu yıl Mollywood'un en çok izlediği, sevdiği, böğrüne bastığı, dedesine sahip çıktığı film olması ve Nivin Pauly’nin başrollüğü, filme sazan gibi atlayıp, kıymetli boş günüme yazık etmeme neden oldu. Ben yandım siz yanmayın demek içinde bugün burada toplaştık!Oyuncular: Nivin Pauly,  üç diğer kız ve bir sürü konuya hiç katkısı olmayan kimseler.
Filmin konusunu uzunca anlatacağım, biraz dert yanıp belki bir küçük isyan ederim. Konunun altında okuyacağınız her şey spoilerin alasından babasını içerir.

Premam, Georgiii’nin hayatına giren üç kadın ve bu kadınlara duyduğu aşkı anlatıyor. 

İlk Hikaye Şöyle... (George ile Mary)  Kasabanın erkeklerinin okuldan çıksa da yolunu kessek diye beklediği güzel mi güzel bir kız vardır: Mary. Mary, kasabanın çayda çıra oynamaya hevesli tüm gençlerinin gözdesidir çünkü baş döndüren dolgun saçlara sahiptir.  Kabarıklığın verdiği cazibeye dayanarak bizim esas oğlan ergenus bücürüs Georgi'ye yüz verir. Oğlumuz tam havaya girmek üzereyken hayda rindaa buyuruyoruz cenaze namazına. 
Meğersem bu Mary, bizim bildiğimiz kızlardan değilmiş.  Göynünde başka bir Georgieesii varmış, ama bizim oğlan ona sittin sene açılmayı beklediği için diğer hazır açılmış Georgiiyee hee demiş. Bizimkisi şaşkın bakkal edasında kalakalır ortalıkta. Arkadaşlarıyla topluca ağlayıp, zırlayıp okulunu bitirmeye karar verir.

--Bu en güzel hikayeydi--

İkinci Hikaye: (George ile Malar)Büyüyüp sınıfları dolduran Georgi’miz, artık ayaklı bir ayı haline gelmiştir. Yol kesmeler, haraç toplamalar, arkadaşlarını patlatmalar, oh ne ala kop kop bir üniversite hayatına gözlerini açar.  Açtığı o şebelek gözlerle bir de ne görsün! Okula yeni bir cici hoca gelmiş. Eh bizimki durur mu hemen aşık olmalı. O, olsundu  ama hocaya ne olsundu? Oda gitsin Georgiye aşık olsundu. Hep aşkı karşılıksız mı kalsındı?

Dı efenim dı… 
Zavallıcığın aşkı hep karşılıksız kalsındı. 
Mesela bir trafik kazası olsundu.
Hocanın hafıza cumburlok gitsindi. 
Senin hocan bir melekti yavrum haberini alan Georgiii yıkılsındı.
Hain kuzen Qweeer Malar’la evlensin. 
Georgi'yi nikahına çağırsın
Eski bir tanıdık desinler -di sevgilim.


Üçüncü Hikaye: (George ile Celine) 


Malar, kocasıyla bebekte üç beş tur atarken Georgii bir elinde kabartma tozu, bir elinde pak maya kadınların kalbine giden o uzun yolda emin adımlarla ilerlemektedir. O, artık bir ayı değil kibari bir pasta işletmecisi. Üstelik  vişneli orman pastası dillerle destan! Bunu duyan gizemli müşteri Celin ile aşk meşk işlerine yeniden dalmalı. 

Fakat Celine’nin sürpriz nişanı!  
Bir Tutam Akıl Karışıklığı
Biraz Ağlayıp Sızlanmalı
Amanın Nişanlı Öküz Çıktı
*
Düğün Dernek Kuralım 
Malar’ı Davet Edelim
Malar'ın Hafızası Gelmiş Miş  
Aman Olsun Aşk Zaten Bir Kelebekmiş
*
E o zaman SON.

***  

Valla böylesi tırtımzade bir filmde Malayalam insanları ne buldular çok merak ediyorum. Tahminimce; filmin müzikleridir. Hemen hemen hepsi  şahaneydi.  Daha eli yüzü düzgün bir hikaye ile birleşselerdi efsane olabilirlerdi.

Lafın uzuncası diyorum ki, hayatına giren pek çok kadından doğru aşka gitmeli filmler hem Hollywood'un hem Bolywood’un sevdiği ve defalarca işlediği bir konu. Ve içlerinde çok kaliteli yapımlar var. Onlardan birini seçip izlemek varken, bu filmle vaktinizi harcamayın. Hele ki Hanzo tahammül eşiğiniz bir hayli düşükse KAÇIN!

Benzer Yazılar

12 yorum

 1. Ben de dün gece atlaya atlaya katti batti izleyerek vaktimi ziyan ettiğimi düşünüyorum.
  -nur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğrudur. Katti Batti ile Shandaar bu yılın en hiç merak etmediğim filmleri. Aamir Khan katti'yi izlerken ağlamış haberlerini okuyunca bir ilgilenir gibi oldum ama bence biz bu yıl Aamir'in hassas bir yılındayız :)

   Sil
  2. Havlu ticaretine girmiş diyorlar :D

   Sil
  3. Haha valla alemsin ^^

   De sen böyle yazınca ben senle ciddi düşünüyorum. Bir gün ^konuk yazar^ olmak ister miydin? ben ol isterdim*

   Sil
  4. Neden olmasın :)

   Sil
  5. irtibat numberim > bollywoodterapi@gmail.com
   Ne zaman istersen beklerim. Detayları konuşuruk.

   Sil
 2. Favorilerin yanında böyle yazılar yazmak da çok faydalı bence.En azından neyi izlemememiz gerektiğini biliyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem size faydalı hem ben içimi döküyorum. Maksat ekonomiye can gelsin :)

   Sil
 3. Yazını okurken bile karman çorman oluyor insan kim bilir film ne kadar karıştı :) İzlemeyelim kategorisine kayıt edildi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında tüm olaylar tın tın tonton teyzem modunda gerçekleştiği için kafa karıştırmıyor izlerken. Ama cık cık hiç izlemesi elzem bir yapım değil. Hem o değilde yılın ilk yorumcusu oldun <3 <3 <3 Dile benden ne dilersen ;)

   Sil
  2. hahahahah hiç farketmedim yeni yılın yorumunu yaptığımı :) Hımmm dilek diyosun ne dilesem ki acep :)

   Sil
  3. ürünlerimiz bunlar, ilgililere postayla yolluyorum ;)

   https://45.media.tumblr.com/8df2fd81cfa7ff094462ede200371be7/tumblr_mga0dwQ6m91qh2mrro1_500.gif

   http://www.peppystory.com/wp-content/uploads/2015/11/14kabhi-haan-kabhi-na.gif

   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/df/34/19/df3419c22869712e5ebc0347bce1b330.jpg

   seç beğen al bakalım ^^

   Sil