Dilwale Dulhania Le Jayenge 2

by - Kasım 07, 2014

Tamı tamına iki ay olmuş DDLJ'nin ilk yazısı yayınlanalı. 
Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için değil ama hikayemizin başını okumak ve hatırlamak isteyenler için 1.yazının linki: DDLJ

İkinci Bölüm


Senorita Simi, gözlerini açtığında etrafta dağınık bir şekilde duran ıslak kıyafetler, üstüne bir plastik gül kondurulmuş kahvaltı tepsisi, ciddi ve tam on iki yerinden öpülmüş bir Raj Malhotra ve başına gelebileceklerin en kötüsü ahıra tercih ettiği otel odasını görür. Bu yükün altında ezilmeye dayanamaz ve ağlamaya başlar. Raj'da onu ağlatmaya dayanamaz. “ŞAKA YAPTIIIM” der ve akabinde kamu spotunu verir. “Biz Hintliler kadınlarımızın onurunu korumasını iyi biliriz”. Raj'ın bu konuşmasından çok etkilenen Simi, halihazırda bekleyiveren kollarına atıverir kendini. Ne var ki o gün sürprizlerle dolu olan sadece Raj değildir. Simran da bombayı patlatır ve babasının arkadaşının oğluyla nişanlı  olduğunu -her on Hintli kızdan sekizi gibi- söyler. 
Dünyası başına yıkılmaz Raj'ın ama sağlam afallar. Omo, nasıl, how, ottukeee diye haykırmak yerine sadece –Hiç tanımadığın bir yabancıyla mı evleneceksin Senorita, mutlu musun bu kararından?  der. 
Ne diyeceğini bilemeyen Simi kaçar gider. Raj'ı haule haule ona aşık olduğu gerçeğiyle baş başa bırakır. Bu esnada dün kaçırdıkları tren istasyona ulaşır. İkili, trene sağ salim binerler binmesine de onlar artık aynı ikili değildirler. Treni tekrar tekrar kaçırmak isteyen bir Raj ve duygularından habersiz bir Simran.

İkilinin yolları tekrar kesişir. Fakat bu kez kaderin bir oyunu değildir. Her tren gibi onların treni de mola vermiştir. Trenden sadece Raj ve mandolini iner. Yanık yanık mandolinini çalar Raj. İşi bilir kerata, çünkü Simran'ın kalbine giden yol tam da bu melodiden geçer. -sadece Simranın kalbi mi hı hı tabi tabi-
Raj önce ilanı aşk ederek yürekleri hoplatır, sonra geri çeker sinirleri zıplatır. Gizli aşk testine Simran'dan olumlu tepki alınca o sevinçle füze bilem fırlatır hale gelir. Raj, kıvama gelmiştir gelmesine de bu sürede Avrupa gezisi sona ermek üzeredir.  

"Raj, eğer sana aşıksa arkasına dönecek."
Bir aylık süre dolduğunda hava alanı kucaklaşanlar, ayrılmak istemeyenler, sevipte fark edemeyenler, sevipte söyleyemeyenler ile doludur. İkili mahzunca vedalaşırlar. Nedense veda ederken Simran'ın kulaklarında çınlar:  ‘Sen aşıksın sevgilim, milyon kere inkar etsen de, aşıksın. Sevgilim, aşk bunun adı.’

Simran düğün hazırlıkları için ailesiyle birlikte Hindistan'a gider. Raj ise teselliyi ayda ve mandolininde arar. Altın kalpli babalar kulübünün bulunmaz üyesi Baba Malhotra, oğlunun aşk acısı çektiğini şıp diye anlar ve gazı verir “Bana gelinimi getir.”

Aşıklar Hindistan’da
Raj, Hindistan’a aklında  bir planla gider. Herkesi ikna edip Simran’ı kendine gelin olarak alacaktır. 
Simran ve ailesinin kalbine giden yolun malum nişanlı Kuljit'ten geçeceğini düşünerek, dostuna yakın düşmanına daha yakın ol taktiğiyle kendisiyle bir tanışma ayarlayacaktır. Raj’ın kafasında bu planlar kurulurken, Simi, Raj’a olan duygularını yeni yeni fark etmiş, onun duygularından bihaberdir. Beyninin derinliklerinde Raj’ın meşhuuur güzellikteki mandolininin melodisini tekrar tekrar duymaktadır.


Bir gün henüz kimseciklerin uyanık olmadığı bir saatte,  mandolinin sesini duyarak uyanır. Sabahın köründe iyice dellendim mi acaba diye düşünürken sesin eskisinden pek bir fazla kanlı canlı geldiğini fark eder. Ama hala bu işte bir gariplik vardır çünkü sadece Simran melodiyi duyup uyanmıştır. Bu garip durumu anlamlandıramasa da kulağının iç güdüsüne güvenerek öyle yataktan sabahlıkla fırlar gider. Ve kalbi, kulağı, ayakları onu yanıltmaz. Raj'ın bulunduğu tarlaya getiriverir. **Bu mandolinin sırrı yıllar sonra sırası ile İsveç, Amerikan, İngiliz, Türk ve Hint bilimadamları tarafından incelendiyse de hiçbiri nasıl çalıştığına akıl sır erdiremedi **

Raj aşkısına aşkısı Raj'a büyük bir özlemle koşar.  Özlemleri o kadar büyüktür ki bu özlem şarkı olur, türkü olur, Maratha Mandir sinemalarının önünde tam 19 yıl sürecek, hikayemizin yazarının da içinde bulunmak istediği uzunca bir kuyruk olur.
     
Raj, Simran'dan nişanlısı hakkında gerekli bilgileri alır veKIZ KAÇIRMAYA HAYIR, GÖNÜLLERİ KAZANMAYA GELDİM BEN” projesini resmi olarak başlatır.

Hikayemizin final bölümünde görüşmek dileğiyle…

FİNAL BÖLÜMÜ

Benzer Yazılar

9 yorum

 1. yazının devamını bulamadım:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çünkü, henüz yazılmadı :( Hiç talep edilmedi, bende diğer filmlerin peşine düşüp devamını yazmayı ihmal ettim ne yazık ki.

   Sil
  2. yazının devamıda gelsin lütfen:( benim gibi yazının devamını bekleyen bir sürü insan vardır eminim

   Sil
  3. 1,5 yıl geçti bu yazının üstünden. Aynı aşkı ve şevki yakalayabilirsem söz devam ederim. Ama uzak bir ihtimal bu, yazamazsam gücenmeyin ^^

   Sil
 2. Devamı gelsin lütfen ❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alakanız için teşekkür ederim. Ama ne yazık ki devamı için söz veremiyorum. Beklenti içine girmeyin nolur, gelirse hem size hem bana sürpriz olur.

   Sil
 3. Devamı gelsin lütfen ❤️❤️

  YanıtlaSil
 4. Devamı yok muuuuu? Lütfen finalini de yazın....:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir önceki yorumların sahibi Adsız mısınız acaba? Eğer öyleyse böyle bir ricayı daha fazla kıramam. Planında yeni bir liste yayınlamak var, liste bir bitsin. Ddlj devam yazısına başlarım inşallah.

   Sil