Mardaani ( 2014 )

by - Ekim 21, 2014


Bollywood'un taze gelini Rani Mukherjee bir aksiyon, gerilim, dram filmiyle karşımızda.  Nasıl ki aşk, fedakarlık, çile bülbülüm temayken Hint filmleri bir efsane ise aksiyon, bilim kurgu, korku türlerinde de aynı ölçüde efsanedir. Olumsuz molumsuz reklamın iyisi kötüsü olmaz diyelim yada dürüst olup adamlar yapamıyor kabul edelim. İşte anlayın canım bunlar  sevgi insanı, kavga dövüş onlara göre değil  ( bu söylediğine kendi de inanamadı ).
Hint sinemasının aksiyon konusunda kendini aşamadığının bilincinde*, baltalar elimizde, mısırlar belimizde lafı dolandırmadan gelelim Mardaaniye- Savaşçıya.

Filmin konusu; Rani,  başarılı bir komiserdir. Manevi kızı Pyaari fuhuş çetesi tarafından kaçırılınca çeteye karşı amansız bir mücadeleye girişir!

Kısa kısa derdimi beyan edip kaçayım;

  • Konu sürükleyici aslında ama yinede ilk yarı uyuklamak kaçınılmaz. Sonuçta mükemmel, şaşırtıcı ve daha hiç işlenmemiş bir konu  değil.
  • İkinci yarı, ilk yarıya nispeten daha akıcı geçti. Senaryo biraz toparlandı.
  • Rani Muhkerjee, hem güzelliğiyle hem oyunculuğuyla göz doldurdu. Filmi yarıda sıkılıp bırakmadıysam onun sayesinde. 
Şu ana kadar ki en kısa blog yazım bu oldu. Mardaani'yi izledim başım göğe ermedi, ermesi mi gerekiyordu, toplumsal mesajlar veriyor olması bir filme bol kepçeden olumlu yorumlar getirmeli mi kararı size bırakıyorum.

*Bollywood aksiyon filmlerini gömerken eğer sevgili DON 2'imiz bizi duyup kırıldıysa affını talep ederiz. Neticede kendisi türünün en iyilerindendir.

Benzer Yazılar

0 yorum