Yes Boss derse Shahrukh!

by - Eylül 13, 2014

Tüm güzel romantik komedileri tüketmişim gibi hissedip, o site senin bu site benim film tavsiyesi arar dururum. Her seferinde kafam çok karışır ve son durak hep aynı; Shahrukh Khan'ın izlemediğim filmlerine dalış. İzlediğim yirmi dördüncü ve son Shahrukh Khan filmi eskilerin meşhurlarından olan Yes Boss-Evet Patron. Filmin açılışı; Yess Boss yazısı, hemen akabinde Shahrukh'un pırıl pırıl yanan gözleri ve çukur çukur gamzeleri.  Sizce böyle başlayan bir filmi sevmemek mümkün mü? 

Yes Boss'ın konusu: Hayalleri uğruna patronun her dediğini yapan bir yalaka Rahul ( Shahrukh Khan) ve hayalperest güzel model Seema (Juhi Chawla) karşılaşırlar. Rahul, Seema'dan çok hoşlanır fakat patronuda Seema'ya abayı yakmıştır. Ve Rahul'den Seema'yı etkilemesinde yardımcı olmasını ister.


Sevdiklerim


1. Rahul:  Zaten Shahrukh Khan nerede Rahul adını almış, böyle haylaz, yaramaz, neşe dolu, çok aşık olunası bir karakterle karşı karşıyayızdır. 2. Seema: Juhi Chawla’nın Bhootnath'ı saymazsak izlediğim ilk filmi. Dedikleri kadar varmış. Çok güzel ve çok sempatik.   3. İkilinin uyumu: Kimisi bu çifti Shahrukh ve Kajol'dan öte bir kimyada bulurmuş. Eh öte demeyelim de gerçekten çok fazla hoş gözüküyorlar aynı karede. Yıllardır evlilermiş ya da çocukluk aşklarıymış havasındalar.


4Tanışma sahnesiİkili trende karşılaşırlar, eşyaları düşer. Bavullar birbirine karışır. Cık, bu sefer öyle değil. Hem sade hemi de şeker bir karşılaşma sizi bekliyor.

5. Romantik Karwa Chaut Sahnesi.

6. Sağlam replikler:    O kadar uzun şarkılar söyledin, ama bir seni seviyorum diyemedin mi?"  ve  daha fazlası için filmi izlemeye davetlisiniz.

7.  Enfes tiplemeli komik şarkılar Sevmediklerim


1. Johnny Lever, eski bir komedi filminde hayret yok oh iyi ki yok derken önce Johnny kılıklı bir adam arkasından her zamanki tiplemesiyle Johnny çıktı. 
2. Filmin ilk sahnelerinde Seema mayo giymeyi reddediyor. Çok afili bir diyalog duyuyoruz kendisinden. Sonlara doğru ise bir şarkıda mini mini kızlar çalışkan ikiler, şarkıya üşüşüveriyorlar. Bu ne lahana turşusu demesem de bu ne tezatlık oğlum deyiveriyorsun. 

4. Seema;  İki kategoride   olduğunun   farkındayım  ama  öyle.   Kalk Seema.   -Olur.    -Otur Seema  -Olur. -Anahtarı ver Seema.  -Olur.  -Git Seema.  -Olur.    İçimi bayan durum patron ne derse desin olur diyen Seema kızımız, Rahul'ün ilk isteğinde aklına arada sırada kendi fikirlerini önemsemesi gerektiğini getirir ve beni deli eder.  


Özetler isem, Yes Boss zaman zaman temponun düştüğü ama tüm bu düşüşlerin peşine enfes sahnelerin yer aldığı bir film. Karakterlerin şekerliği filmi muhakkak izlenilesi kılıyor. Fakat ayan beyan farklı bir senaryosu yok. Eski filmlerle arası olan tüm Bollywood severlere tavsiyedir. 

İyi Seyirler.

Benzer Yazılar

2 yorum