Gori Tere Pyaar Mein (2013)

by - Eylül 03, 2014

Olurda bir gün Hindistan'a yolunuz düşerse, oralarda gidipte birileri ile tanışırsanız çekinmeden GORİ  diye hitap edebilirsiniz sevdiklerinize. Çünkü Gori olmak hintliler için çok önemli. Gori olmak yani açık tenli olmak. Bugünkü filmimiz Senin Aşkın Benim, Açıktenli.Gori Tere Pyaar Main, başrollerini Kareena Kapoor ve İmran Khan'ın paylaştığı,  Dharma Production imzalı bir romantik komedi. Eğer bir Dharma filmi izliyorsanız iki mevzudan emin olabilirsiniz. Birincisi; film eğlencelidir. İkincisi, bol miktarda  gönderme vardır.

Alıntı 


Gori Tere Pyaar Mein,  zıt kutuplardaki iki karakterin aşk hikayesini anlatıyor. Dia (Kareena Kapoor) her anıyla ülkem, doğam, çevrem modundayken Sriram'ın (İmran Khan) hayatta önemsediği bir değer yoktur. İkili tesadüf eseri karşılaşınca eğlenceli bir aşk hikayesi başlar. Film bir yandan geçmişi, bir yandan günümüzü başarılı geçişlerle işliyor. İzlediğim sitede film 3 part yüklüydü, ilk iki partı çok eğlenerek izledim. Fakat unutmuşum ki Bollywood'da İntermission'dan sonra değişir bütün işler.

İkinci yarıdan sonra  bir köprü muhabbeti devreye giriyor. Başlarda eyvallah ama sonra uzadıkça uzuyor mevzu. Her taraftan ikilinin aşkına bir engel fışkırıyor ve bizde ‘bir film nasıl ilerlememeli' öğrenmiş oluyoruz ve atlaya atlaya bitiyor film. 

İmran Khan meşhur köprüden geçerken :) 


Filmi sonlara doğru atlamış dahi olsam insanı izlediğine pişman eden cinsten bir film değil. Hikaye ile birlikte filme eşlik eden detaylar oldukça şık çünkü. Tıpkı Kareena'nın film boyunca giydiği kıyafetler gibi. Kareena, film boyunca hem sade hem şık birbirinden güzel kıyafetler giydi. Bir kaç tanesinde pek fena gözüm kalmadı değil hani. 

Filmin zirve sahnesi, Kashi Yatra adı verilen damadı düğünden caydırma sahnesi idi. Beş dakika aralıksız güldüm bu sahnelere.  Hint filmleri izlerken sık sık düğün izlemeye alışığım ama Tamil adetleri ezberimi bozdurdu. O nasıl saçma bir adet, ne gereksiz bir ekşindir Ya Rabbim  J

Sahnenin videosu için tık tık. 

Ah neye koşuyor bir bilseniz!

İkilinin gözle tutulur, elle görülür uyumu da pek bir şıktı doğrusu. 

Elle tutulur dediydim :) 


Gori Tere Pyaar Mein, İmran veya Kareena'dan azıcık dahi hoşlananlara ve çerezlik bir romantik-komedi  filmi arayanlara tavsiyemdir. İlk yarıyı doyasıya, ikinci yarıyı biraz hızlandırarak izlerseniz hoşça vakit geçirirsiniz. 

İyi Seyirler...


Benzer Yazılar

0 yorum